Senieji ir šiuolaikiniai pastatai. Kūrybinė užduotis

Norint atlikti šią užduotį, jums reikės fotoparato ir nuotraukų redagavimo programos, jeigu jūsų kompiuteryje tokios programos nėra, pasirinkite vieną iš šių nuorodų:
Nemokamos nuotraukų redagavimo programos:
Gimp
Paint.net
Virtual Studio
Photo Pos Pro


Užduotis:
Sukurkite savo aplinkos pertvarkymo projektą:
 1. Nufotografuokite seniausią savo miesto, miestelio ar gyvenvietės erdvę (pastatą, keletą pastatų ar jų kompleksą, aikštę, skverą, parką, gatvę) arba susiraskite anksčiau darytą pasirinktos erdvės nuotrauką.
 2. Pagalvokite, kokiomis šiuolaikinėmis detalėmis, smulkiosios architektūros objektais (paminklais, suoleliais, vartais, tvoromis, laiptais, žibintais, reklamos stendais, rodyklėmis ir kt.) reikėtų papildyti jūsų pasirinktą architektūrinę erdvę. Ieškokite tinkamų smulkiosios architektūros objektų.
 3. Sukurkite savo aplinkos pertvarkymo projektą: įkelkite tinkamus smulkiosios architektūros objektus į pasirinktą pertvarkomos erdvės vietą.
 4. Išsaugokite projektą ir atsiųskite mokytojui. Siųsdami nurodykite savo vardą, pavardę, klasę, projekto pavadinimą, sukūrimo datą, parašykite trumpą įsivertinimo komentarą:
  • Paaiškinkite savo projekto idėją.
  • Kaip sekėsi kurti aplinkos pertvarkymo projektą.
  • Ką naujo išmokote ir supratote.
  • Apibūdinkite pertvarkytos architektūrinės erdvės stilių, kas jam būdinga.
  • Palyginkite nuotraukas. Kaip pasikeitė architektūrinė erdvė įkomponavus naujas detales, smulkiosios architektūros objektus, kas dabar svarbiausia, ar naujos detalės estetiškos, dera prie vertingų istorinių formų, neužgožia jų stiliaus.