PRAMOGINIS ŠOKIS

Pramoginiai šokiai skirstomi į buitinius (ang. social dance) ir sportinius (ang. dance sport) šokius. Buitiniai pramoginiai šokiai yra ne tokie reglamentuoti kaip sportiniai šokiai, tačiau visų jų pagrindą sudaro tas pats repertuaras – dvi šokių grupės:
- klasikinių (dar vadinamų standartinių) šokių grupė, į kurią įeina lėtas valsas, TANGO, Vienos valsas, lėtas fokstrotas, KVIKSTEPAS;
- Lotynų Amerikos šokių grupė, į kurią įeina samba, ČA ČA, rumba, PASODOBLIS, džaivas.

Repertuaras - kokios nors meno įstaigos ar atlikėjo atliekamų kūrinių visuma.

Pramoginiai šokiai yra kilę iš istorinių ir liaudies šokių. 1892 metais Anglijoje atsirado pirmosios pramoginių šokių mokytojų asociacijos, jų pastangomis šokiai buvo susisteminti ir standartizuota jų atlikimo technika. 1909 metais Paryžiuje įvyko pirmasis pramoginių šokių pasaulio čempionatas. Iki Pirmojo pasaulinio karo Europoje vyko labai daug pramoginių šokių konkursų, tačiau tik 1957 metais Prahoje buvo įsteigta pramoginių šokių federacija, kuri tuo metu vadinosi Mėgėjų šokių tarptautinė federacija FIDA (pranc. Federation Internationale de Dance pour Amateurs FIDA). Siekiant patekti į olimpinį komitetą, 1990 metais federacijos pavadinimas buvo pakeistas į Tarptautinę sportinių šokių federaciją (angl. International DanceSport Federation IDSF). 2011 metais, norint pabrėžti organizacijos globalią reikšmę, ji pervadinta į Pasaulio sportinių šokių federaciją (ang. World DanceSport Federation WDSF). Lietuvoje veikia LIETUVOS SPORTINIŲ ŠOKIŲ FEDERACIJA įkurta 1991 metais, šiuo metu ji vienija 82 Lietuvoje veikiančius mėgėjiškus sportinių šokių klubus ir kitas organizacijas, nuo 1996 metų rengia Europos ir pasaulio jaunių, jaunimo, suaugusiųjų čempionatus, Taurių ir WDSF reitingo varžybas.

Į Lietuvą pramoginiai šokiai, tuo metu jie buvo vadinami baliniais šokiais (ang. ballroom dance), atkeliavo 1957 metais, kai Maskvoje įvyko atviras parodomasis tarptautinis pramoginių šokių jaunimo festivalis.

PRAMOGINIŲ ŠOKIŲ PRADININKAI IR PUOSĖLĖTOJAI LIETUVOJE
ŽYMIAUSI LIETUVOS SPORTINIŲ ŠOKIŲ KOLEKTYVAI IR ŠOKĖJAI