Žanras (pranc. genre – giminė, rūšis, tipas) – tai istoriškai susiformavusi šokių (kaip ir kitų menų) grupė, kurią vienija tam tikri požymiai. Galima išskirti šešis pagrindinius šokio žanrus (anglų kalboje vartojamas žodis type) – LIAUDIES ŠOKIS, ISTORINIS ŠOKIS, BALETAS, ŠIUOLAIKINIS ŠOKIS, PRAMOGINIS ŠOKIS, GATVĖS ŠOKIS.

Istoriškai žiūrint jie atsirasdavo tam tikru istoriniu kultūriniu laikotarpiu ir vystydavosi kelis amžius, įgaudami naujų formų, susiliedami arba išsiskirdami į smulkesnes atšakas. XX a. ir XXI a. pasižymėjo naujų šokio formų atsiradimo dideliu tempu ir gausa, todėl kartais šokiai nebuvo spėjami įvardinti, apibūdinti ir suklasifikuoti.

Šokio žanrų susiformavimą veikė ir kintanti šokio funkcija žmogaus ir visuomenės gyvenime. Yra skiriamos trys pagrindinės šokio funkcijos – RELIGINĖ, PRAMOGINĖ ir KOMUNIKACINĖ.

Klasifikuojant šokius yra nurodomas šokio STILIUS. Stilius šokyje reiškia veiklos (atlikimo, kūrybos) manierą, būdingų požymių rinkinį, kuris pasireiškia vieno žanro rėmuose ir yra susijęs su to žanro vystymosi laikotarpio arba geografinės vietos ypatumais.