ŽYMIAUSI SCENINIO IR FOLKLORINIO ŠOKIO KOLEKTYVAI
Folklorinių kolektyvų yra beveik visuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose, daugelyje kultūros centrų, mokyklose, universitetuose.
Sceninio liaudies šokio kolektyvų taip pat yra daug.
Vienintelis profesionalus kolektyvas yra valstybinis dainų ir šokių ansamblis „LIETUVA“ įsteigtas Vilniuje 1940 metais. Pirmojo ansamblio vadovo kompozitoriaus Jono Švedo (1908–1971) tikslas buvo populiarinti lietuviškas dainas, šokius, instrumentinę muziką, pristatyti lietuvių tautinį kostiumą. Ansamblį sudaro profesionalių šokėjų grupė, tautinių instrumentų orkestras ir choras.
Žymiausi sceninio liaudies šokio mėgėjų kolektyvai:
Vilniuje – Vilniaus universiteto dainų ir šokių ansamblis, įkurtas 1940 metais, Lietuvos edukologijos universiteto dainų ir šokių ansamblis „Šviesa“, įkurtas 1953 metais, Vilniaus Gedimino technikos universiteto tautinių šokių ansamblis „Vingis“, įkurtas 1962 metais, Vilniaus kolegijos šokių ansamblis „Voruta“, įkurtas 1961 metais, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos jaunimo tautinių šokių ansamblis „Sietuva“, įkurtas 1957 metais, ir kt.
Kaune – Kauno technologijos universiteto dainų ir šokių ansamblis „Nemunas“, įkurtas 1949 metais, Tautinių šokių ansamblis „Rasa“, įkurtas 1967 metais, Vytauto Didžiojo universiteto tautinių šokių ansamblis „Žilvitis“, įkurtas 1957 metais, ir kt.
Klaipėdoje – Klaipėdos universiteto tautinio šokio kolektyvas „Vėtrungė“, įkurtas 1967 metais, ir kt.
Šiauliuose – Šiaulių universiteto liaudiškos muzikos ansamblis „Saulė“, įkurtas 1972 metais.
Alytuje – liaudies dainų ir šokių ansamblis „Dainava“, įkurtas 1977 metais.